KMK  - Referanslar
Ara
  • Referansları Listele
  • Ana Sayfa
  • Geri

Prof. Dr. Sedat Kadanalı

 
0589
Prof. Dr. Sedat Kadanalı

Ülkemizde kadın hastalıkları-doğum ve tüp bebek hekimleri arasında seçkin bir yeri olan Prof.Dr.Sedat Kadanalı’yı kısaca tanıyalım:

Erzurum’da 1963 yılında doğdu. Erzurum Anadolu Lisesi’nden 1981 yılında mezun oldu, aynı yıl İstanbul Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimime başladı ve 1987 yılında “Pekiyi” derece ile mezun oldu. Eylül 1987 de Türkiye’de ilk defa yapılan TUS sınavında başarılı olarak İzmir Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilimdalı’nda ihtisasa başladı, 1993 yılında kadın hastalıkları ve doğum uzmanı oldu. Askerlik görevini Çanakkale’de yaptı.

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’na 1993 yılında yardımcı doçent olarak atandı. Aynı yıl Ege Üniversitesi İnfertilite ve Tüp Bebek Merkezi’nde Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite üzerine 3 ay süre ile çalışmalarda bulundu. Doçentlik sınavına girerek 1996 yılında doçent oldu. Bunu takiben Amerika Birleşik Devletleri Chicago, Rush Üniversitesi Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite bölümünde “visiting fellow” olarak çalıştı. Atatürk Üniversitesi profesörlüğe yükseltilme kriterleri uyarınca 2001 yılında profesörlüğe yükseltildi.

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim dalı’ndaki profesörlük görevimden 2010 yılında ayrılarak İstanbul Ataşehir Memorial Hastanesi Kadın Doğum Bölüm direktörlüğü görevine başladı. Ayrıca Şifa Hastaneler grubunun tüp bebek merkezi kurucusu ve direktörü olarak 5 yıl çalıştı. Mart 2011 ile Ağustos 2014 tarihleri Medical Park Göztepe Hastanesi tüp bebek bölüm başkanı olarak çalıştı. Ağustos 2014 tarihi itibariyla İstanbul’da muayenehanesinde hastalarını kabul etmekte, ameliyat, doğum, tüp bebek işlemlerini anlaşmalı hastanelerinde yapmaktadır.

Prof.Dr.Sedat Kadanalı yılların tecrübesini hastaları ile daha iyi paylaşabilmek için muayenehanesinde hizmet vermektedir.

Hastane ortamında limitli kısa bir zaman süresinde hastanın tüm klinik durumuna hakim olarak hastaya özel bir tedavi düzenlemek ne yazık ki pek mümkün olmamaktadır.  Hastanelerdeki poliklinik muayenelerinin fabrikasyon tipi, standart hasta hekim-hasta ilişkisi gibi olumsuz yönleri, her hastanın kendine özel  ve klinik duruma tam olarak vakıf olunan özel muayenehane hekimliğini öne çıkarmaktadır. Tedavide hasta hekimine kendisini tam olarak anlatabilmeli, tedavisi hakkında tüm bilgi ve süreçleri hekimi ile rahatça ve istediği kadar konuşarak anlamalıdır. Bu yaklaşım hastanın tedaviye uyumunu(kompliyansını) artıracaktır. Hasta hangi uygulamanın ne amaçla yapıldığını bilecektir, “doktora gidip geliyoruz yerine” , “tedavimin şu aşaması için geldim, bu sonuca göre şunu yapacağız” diyebilmeli bir anlamda kendi tedavisinin aktif denetleyicisi olarak kendine sahip çıkabilmelidir.

Kadın Hastalıkları –Doğum ve tüp bebek tedavileri ile ilgili özgün yazılarımızı kendi web sayfamızda www.sedatkadanali.com sizlerle paylaşmaktayız. Yorumlarınız almaktan mutluluk duyacağız...

 

0 Yorum

Referensa daha yorum yapılmamış!..

Yorum Gönder

e-Mail'iniz yorumda yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli zorunlu alanları doldurunuz.

*

*

Yorumu Gönder